PL | EN

Pragniemy rozwijać polską, multifoodową grupę, która nakarmi świat w sposób zrównoważony.

Jesteśmy obecni na rynku spożywczym od ponad 30 lat.

W 1993 roku Henryk Lipka założył SuperDrob, który konsekwentnie budował pozycję lidera w hodowli i przetwórstwie drobiu. Dzięki integracji pionowej, filozofii "od pola do stołu" jesteśmy jednym z największych producentów convenience w Polsce i Europie.

W 2015 roku SuperDrob nawiązał współpracę z Grupą CPF z Tajlandii, co umocniło naszą pozycję na rynku międzynarodowym. Z kolei w Polsce współtworzyliśmy CPF Poland, w której rodzina Lipków ma pakiet większościowy. César Lipka przejął po ojcu biznesowe stery, a CPF Poland stał się inkubatorem dla spółek realizujących multifoodową wizję.

Jesteśmy obecni w wielu segmentach, m.in. z daniami gotowymi, rybami i owocami morza, plant based, karmą dla psów i kotów. Budujemy markę napojów, a także azjatyckich dań gotowych, które powstaną przy współpracy z tajwańskim liderem kategorii Chimei. Rozwijamy również portfolio panierów i mieszanek funkcjonalnych.

Z jednego zakładu drobiowego, firma urosła do kilkunastu. Doszliśmy do momentu, w którym uznaliśmy za zasadne ujęcie w jednej rodzinie, pod jedną nazwą i logo, wszystkich naszych grup kapitałowych, marek, ale również przyszłych pomysłów, które już dawno wyszły poza hodowlę i przetwórstwo drobiu. Tak powstała marka parasolowa LipCo Foods, której nazwa łączy rodzinę Lipków, a także cechy charakteryzujące prowadzenie odpowiedzialnego biznesu – Cooperation (współpracę), Commitment (zaangażowanie), Company (towarzystwo).