Debata o budowaniu pewności siebie kobiet w miejscu pracy i prelekcja ekspertki, czyli Dzień Kobiet w LipCo Foods
Tegoroczny Dzień Kobiet w grupie LipCo Foods obchodziliśmy w wyjątkowy sposób. 7 marca w MultiRoomie w Karczewie, odbyło się spotkanie zorganizowane przez Martę Ślubowską – Dyrektor Zarządzającą Obszarem Prawnym. Pracownicy na miejscu oraz połączeni online uczestniczyli w wydarzeniu, na które złożyły się życzenia okolicznościowe od prezesa Piotra Hera, power speech zaproszonego gościa, a całość zwieńczyła debata: „Jak wspierać pewność siebie kobiet w miejscu pracy”.
We are LipCo
Marta Ślubowska prowadzi w naszej organizacji projekt „We are LipCo”. W jego nazwie zawiera się podwójne znaczenie – angielskie słowo WE (MY) oraz skrót od Women Empowerment (wzmocnienie pozycji kobiet). Inicjatywa koncentruje się na wspieraniu rozwoju zawodowego kobiet oraz rozwijaniu kultury organizacyjnej opartej na równości i wolnej od dyskryminacji.
Różnorodność perspektyw – motor napędowy grupy
Zbliżający się Dzień Kobiet był doskonałą okazją do rozmowy o projekcie, a także roli i wyzwaniach kobiet w ramach organizacji. Główną prowadzącą spotkanie była Marta Ślubowska, która przywitała gości, a także przybliżyła wszystkim założenia projektu We are LipCo.
Marta Ślubowska wprowadza w życie idee We are LipCo.
Wątek związany z tematem spotkania rozwinął Piotr Her, prezes zarządu SuperDrob i członek zarządu LipCo Foods. Oprócz życzeń z okazji Dnia Kobiet, nawiązał do projektu We are LipCo. Wskazał istotną rolę kobiet w budowaniu siły naszej organizacji i podkreślił znaczenie różnorodności perspektyw dla rozwoju LipCo Foods.
Justyna Orzeł, ekspertka w obszarze ESG, wieloletnia dyrektorka HR i członkini zarządu, przeprowadziła power speach poświęcony m.in. historii Dnia Kobiet, wartości różnorodności oraz wymiernym korzyściom wynikającym z pracy w zespołach reprezentujących różne perspektywy. W swoim wystąpieniu omówiła najczęstsze bariery w rozwoju zawodowym i osobistym kobiet, zwracając szczególną uwagę na problem niechęci do podkreślania własnych osiągnięć. Justyna podkreśliła znaczenie tworzenia zróżnicowanych zespołów, które wykorzystują unikalne cechy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, wskazując, że obie płcie wnoszą istotną wartość do projektów, działów i całej organizacji.
Justyna Orzeł zwróciła uwagę na ograniczające schematy myślowe, które utrudniają lub uniemożliwiają kobietom rozwój zawodowy.
Debata o wspieraniu pewności siebie kobiet w miejscu pracy
Zwieńczeniem tego wydarzenia był panel dyskusyjny: „Jak wspierać kobiety we miejscu pracy?”. Jego uczestnikami byli:
Panelistki i paneliści rozwijali temat budowania pewności siebie, a także współczesnych wyzwań oraz oczekiwań względem kobiet. W dyskusji nie zapomnieliśmy o mężczyznach, którzy również mają istotny wpływ na różnorodne i efektywne środowisko pracy. Dzięki transmisji on-line, spotkanie obejrzało łącznie ponad 300 osób.
Debata dotknęła różnych wątków, nie zabrakło również dyskusji między prelegentami. Wszyscy jednak pozostali zgodni, że do rozwoju organizacji potrzebne są różne perspektywy i dialog.